Judo Olimpiyat şampiyonu antrenörünün saldırısına uğradı

Altın madalyalı olimpiyat şampiyonu Fransız judocu Margaux Pinot, antrenörü ve partneri Schmitt tarafından uğradığı erkek şiddetini anlattı. Schmitt ise kavgayı kendisini başlatmadığını iddia etti. Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya sahibi Pinot, antrenörü Alain Schmitt tarafından saldırıya uğradığını açıkladı. Gazetecilerin karşısına geçen Pinot, partneri ve eski koçu tarafından gördüğü şiddeti anlattı. Cumartesi gecesi evindeki yatakta iken Schmitt’in sarhoş bir şekilde kendisine saldırmaya başladığını söyledi. Pinot: “Üzerime çıktı ve bana sağdan ve soldan vurmaya başladı” ifadesini kullandı. Yirmi yedi yaşındaki milli sporcu Pinot’un açıklamayı yaparken yüzündeki saldırı izlerinin görüntülerini paylaştı: “Yumruklardan kaçmak için kendimi korumadım bunun yerine nedenini sormaya çalıştım. Dur Alain, dedim. Kendi kendime ondan uzaklaşmalıyım ya da burada öleceğim dedim.” açıklamalarında bulundu.

dunyaca-unlu-judo-olimpiyat-sampiyonuna-saldiran-antrenör-serbest-birakildi

Judo Olimpiyat şampiyonu Fransız, antrenörünün saldırısına uğradı

Olimpiyat şampiyonu yaşadığı mağduriyeti anlattı

Polis tarafından gözaltına alınan ve yargı karşısına çıkan antrenör, delil yetersizliği gerekçe gösterilerek serbest bırakıldı. BFMTV’ye konuşan Schmitt, Pinot’nun dile getirdiği erkek şiddetinin ardından kendini savunduğunu ve hayatında daha önce hiçbir kadına el kaldırmadığını ve hatta özel hayatında nazik biri olduğunu ileri sürdü. Pinot ise Schmitt’in iddialarını yalanladı. Fransa Cumhurbaşkanı adayı Jean Luc Melanchon yargı makamlarının verdiği karara, “Daha neye ihtiyaçları var? Pinot’nun ölmesine mi?” ifadeleri ile tepki gösterdi. İsrail Judo Federasyonu ile anlaşması bulunan Schmitt’in kontratı da feshedildi. Duruşmadan kısa bir süre sonra, Pinot, kesikler ve birkaç çürük ile işaretlenmiş şişmiş yüzünün bir resmini tweetledi. Yaralarına ve dairesinin zeminine saçılan kana atıfta bulunduğu bir tweet’te, “Ne eksikti? Sonunda ölümüm belki? “ifadelerini ekledi.

Judo olimpiyat şampiyonuna saldıranlar özgür kaldı

Schmitt, ikilinin tartışmaya başladığını ve  Pinot’un “kendini üzerime attığını” ifade etti. Duvarlara, radyatöre ve kapıya çarptıkları şiddetli bir mücadeleyi anlattı.  Pinot’u yumrukladığını reddetti ve kendisine karşı bir “medya linci ” yapıldığını belirtti. Ancak basın toplantısında, Pinot hesabına itiraz etti ve  Schmitt’i “beni histerik bir kadın gibi göstermeye çalışmakla” suçladı. Pinot’un avukatı Rachid Madid, “bu davada rekoru kırmaya” çalışacağını ve temyizi desteklemek için ek bilgi toplayacağını ifade etti. Pinot, çoğunlukla Fransa adına 70 kg bayanlarda yarışmıştı. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda karma takım etkinliğinde bir altın ve 2019’da Dünya Şampiyonasında bir bronz dahil olmak üzere madalyalarla süslenmiş bir kariyere sahipti.