Meksika’da çalışırken çok sayıda kadına ilaç verip tecavüz ettiğini kabul eden bir CIA ajanı: Jeffrey Raymond.

ABD’nin Meksika’daki büyükelçiliğinde çalıştığı iddia edilen Raymond’un, ilaçla uyuttuğu çok sayıda kadına tecavüz edip görüntülerini çektiği 2021 yılında ortaya çıkmıştı. Bu istismarlar, polisin Mayıs’ta Mexico City’deki dairesinin balkonundan çığlık çığlığa yardım isteyen çıplak bir kadın bulması üzerine ortaya çıktı. 45 yaşındaki Brian Jeffrey Raymond, Meksika’daki ABD Büyükelçiliği’nde görev yaparken en az 26 kadına ilaç verip tecavüz ettiğini itiraf etti. Ancak Nisan ayındaki bir dosyada, erektil disfonksiyondan muzdarip olduğu için cinsel istismar iddialarından suçlu olamayacağı iddia ediliyor. Federal ajanlar Raymond’ın kişisel ve kurumsal cep telefonlarına el koydu. Telefonların yanı sıra, Raymond’ın dizüstü bilgisayarında ve bulut hesabında da incelemeler yapıldı. Mexico City’de yaşanan olayın buzdağının sadece görünen ucu olduğu inanılmaz bir biçimde ortaya çıktı. Raymond, 2011 yılından (hatta belki daha da öncesinden) o güne kadar, Meksika’da ve ABD’de 20’den fazla kadını uyuşturucu madde vererek uyutmuş ve kadınlara tecavüz etmişti. Bu da yetmezmiş gibi kadınların baygın halde fotoğraf ve videolarını çekip birer “hatıra” olarak saklamıştı. Ele geçirilen 500’den fazla görüntüde, kadınların bilinçlerinin yerinde olmadığı çok net bir biçimde belliydi.

Eski CIA ajanına tecavüz suçlaması

CIA’de tecavüz skandalı büyüyor

ABD’nin Meksika Büyükelçiliğinde çalıştığı yalanmış!

Raymond’ın 2018’den 2021’e kadar görev yaptığı Mexico City Büyükelçiliği’nde hangi pozisyonda olduğu mahkeme belgelerinde yer almazken hakkında internette bulunabilen bilgiler de oldukça sınırlıydı. Savcılar, Raymond’ın İspanyolca ve Mandarin Çincesi konuştuğunu ve 20 yılı aşkın süren devlet memurluğunda Meksika ve Peru da dahil en az 6 ülkede görev yaptığını belirtmişti.

Eski CIA ajanı Ekim 2020’de cinsel istismardan tutuklandı

Federal savcılığa göre, Haziran ayında işini bırakan Raymond, kurbanları bilinçsiz haldeyken onları kayda almakla suçlanıyor. ABD’nin Meksika Büyükelçiliği tarafından kiralanmış olduğu anlaşılan dairede yaşayan Brian Jeffrey Raymond isimli ABD’li gözaltına alındı. FBI, Raymond’ın gerçekte CIA için çalıştığını, büyükelçilikteki görevinin ise bir maskeden ibaret olduğunu açıkladı. Bu cinsel saldırıların en az 9’unun Raymond’ın yaşadığı resmi büyükelçilik konutunda gerçekleştiği ortaya çıktı. Raymond, Washington DC hapishanesinde gözaltında tutuluyor. Hükümetin Raymond’un talebine yanıt vermek için 20 Mayıs’a kadar süresi var.